На Чернігівщині живе пес, що розгадує думки – КОЗЕЛЕЦЬ СЬОГОДНІ

На Чернігівщині живе пес, що розгадує думки

В особистому господарстві корюківчанина Петра Лося більше півроку тому з’явився близький друг. Вірний і дуже слухняний собака Тарзан. Хазяїн називає його першим помічником і жартома говорить, що коли б не він, то сумно жилося йому і онукам.

Собака німецької породи уранці першим зустрічає господарів. Тільки відчинять двері – він, чорний, красивий і рослий, стоїть на задніх лапах та заглядає прямо в очі. Щоб порадувати чотирилапого, винагороджують смачненьким кормом. Майже цілий день Тарзан ходитиме і придивлятиметься розумними очима – у чому потрібна його допомога хазяїну, який тримає багато кролів. І як тільки той починає складати до корзини буряки, собака, наче розгадуючи думки, підхоплює корзину з кормом і несе за Петром Андрійовичем. А оскільки кролячі клітки високі, то пес навчився підстрибувати, щоб подати смачну травичку чи буряки аж у відкриті дверцята.
Петро Лось із задоволенням демонструє, яких «висот» досягнув Тарзан. Тільки подасть жестом знак – і кілька видів кормів моментально, за кілька десятків секунд, розставлені біля кліток. Хазяїн каже, що не дресирував чотирилапого помічника. Тварина хорошої німецької породи, розуміє жести, часто любить спостерігати, що робиться у дворі, кому потрібно підсобити або кого розважити. Були випадки, коли подружжя Лосів залишало самого собаку у дворі. Біля сараю ходило зо два десятки молодих курчат – сумні, з похнюпленими головами, жартома говорить господар. Та коли з дружиною повернулися, Тарзан грався – розважав пернатих. І вони так здружилися, що у наступні дні уже самі бігли до свого чотирилапого приятеля погостювати у холодочку.
Тарзан дуже любить купатися. На городі у Петра Лося є неширока копанка, куди він і водить собаку. Побачивши знайому водойму, той одразу кидається до неї, плаває колами, пірнає. На цю травневу пору Тарзану – рік і два місяці. Ще молодий. Господар хоче його навчити більшому, тільки часу не вистачає. Отож на допомогу приходить дорослий внук Ілля, який теж любить овчарку. Сюди, майже на край вулиці Садової, періодично приїздить, навчає Тарзана деяким новим командам. Дід, бува, спостерігає, і обоє вони отримують велике задоволення. А одного дня весною чистопородний друг занедужав. Петро тоді дуже перехвилювався, не знав, що й робити. Товариші порадили високопрофесійного ветлікаря Петра Веремієнка. Той швидко на тілі відшукав паразитів. Зробив кілька уколів. Уже наступного дня пес пожвавішав, а згодом і зовсім одужав.
У Петра Андрійовича є ще один собака – двірняк, якого він теж дуже любить. А ще він із задоволенням господарює у саду, має багато молодих плодових дерев. Садить потроху і лісокультури. Кілька років тому біля двору з’явилися два дубки. І виявилося, що це: він і вона, які обнялися та цілуються…

МАЯК

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*